Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"W krainie zmysłów" ciąg dalszy - warsztaty w Kamieniu Śląskim

W dniu 20 października bieżącego roku Pracownicy Urzędu Gminy w Izbicku uczestniczyli w warsztatach z projektu "W krainie zmysłów", które odbyły się w Kamieniu Śląskim. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym tekstem, który został opublikowany przez Stowarzyszenie "Kraina św. Anny".

W środę gościliśmy grupę Czeską z zaprzyjaźnionego MAS Opavsko. W promieniach jesiennego słońca odbył się spacer po Kamieniu Śląskim, warsztaty zdobienia pierników oraz warsztaty dietetyczne.

Spotkanie z dietetyczką Katarzyną Gąsior było bezcenne, gdyż każdy z nas zdaje sobie sprawę z faktu, jak ważne jest zdrowie, jednakże nie każdy wie, że zależy ono w dużym stopniu od tego, w jakim środowisku przebywamy i co otrzymujemy w zamian od niego. Niewłaściwe odżywianie, nieodpowiednia podaż energii i odpowiednich składników odżywczych może prowadzić do zachwiania ogólnej równowagi zdrowotnej organizmu, spadku odporności, poważnych dolegliwości, z którymi nie jesteśmy już w stanie sobie sami poradzić. Właściwe odżywianie niewątpliwie przyczyni się do poprawy naszego samopoczucia. Uczestnicy warsztatu po części teoretycznej przeszli do części warsztatowej, gdzie wspólnie z dietetykiem przygotowali zdrowe i pożywne szejki i koktajle wykorzystując w tym celu różnego rodzaju owoce, orzechy, płatki, nasionka, szpinak, jarmuż itp.

W kolejnym etapie uczestnicy warsztatów przeszli do ozdabiania pierników, które rozpoczęło się od części teoretycznej, w czasie której przedstawione zostały przepisy na pierniki/ciasteczka oraz na lukry, które nadają się do malowania ciasteczek/tortów, lukry które są białe i twardnieją nadając się do artystycznego ozdabiania. Każdy z uczestników otrzymał co najmniej 3 szt. pierników do pomalowania oraz jeden piernik już profesjonalnie pomalowany i zapakowany przez panią Małgorzatę Zielińską.

Podczas wizyty studyjnej odbył się również relaksujący spacer z przewodnikiem (panem Zbigniewem Kawą) po Kamieniu Śląskim w czasie, którego uczestnicy odwiedzili m.in. Sanktuarium św. Jacka, sanatorium rehabilitacyjne Sebastianeum Silesiacum, pole golfowe, czy tor wyścigowy Silesia Ring.

Bardzo serdecznie dziękujemy za uczestnictwo naszym partnerom z MAS Opavsko oraz Gminy Izbicko."

Zapraszamy do fotorelacji:

 

 

W krainie zmysłów - logo.png

Autor zdjęć: Stowarzyszenie Kraina św. Anny

Wersja XML