Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Daj się porwać w niezwykłą podróż, pełną wrażeń, doznań i emocji ! Zaproszenie na warsztaty !

Brak opisu obrazka

Hipoterapia - terapia relaksująca dla dorosłych, która jest niezmiernie wszechstronnym procesem oddziaływania odpowiednio przygotowanego konia na nasze ciało i ducha. Jazda konna jest formą rehabilitacji psycho-ruchowej, oddziałującej jednocześnie psychomotorycznie, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Dzięki hipoterapii można skorygować postawę ciała, napięcie mięśniowe, stymulować czucie powierzchniowe, doskonalić równowagę, koordynację i orientację w przestrzeni. Hipoterapia wzmacnia też organizm, zwiększa jego wydolność oraz koncentrację. Kontakt z koniem bardzo silnie wpływa na wszystkie nasze zmysły. Zwierzę intensywnie pachnie, dostarcza różnorodnych wrażeń dotykowych: ma gładkie nozdrza, miękką sierść, szorstki ogon i grzywę, twarde kopyta. Wydaje też rozmaite dźwięki. Tak bogate doznania stymulują wszystkie zmysły. Ponadto zaplanowany jest wykład, oprowadzanie, spacer po lesie, leżanka na słomie itp.

W czasie spaceru będziemy mogli zebrać część materiałów, które następnie wykorzystamy podczas warsztatów robienia lasu w słoiku. W ramach tego spotkania każdy będzie mógł przygotować swój własny "las zamknięty w słoiku" i zabrać go do domu. Przez uczestników zostanie wykonane odpowiednie podłoże, omówimy każdy etap pracy czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera.

Po tym czasie uczestnicy spotkają się z trenerem personalnym na pogawędce "Ruch to zdrowie", wspólnym treningu oraz indywidualnych konsultacjach.

Liczba miejsc jest ograniczona !

Zgłoś się telefonicznie (77 44 67 131) lub mailowo ().

Obowiązuje kolejność zgłoszeń !

 

 

Wersja XML