Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

XXVII Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie” za nami !!!

Tegoroczna edycja przebiegała w wersji online. Uczestnicy pod kierunkiem swoich nauczycieli, opiekunów, rodziców przygotowali monologi i scenki rodzajowe, które zostały nagrane, a następnie przesłane do organizatora Szkoły Podstawowej im. F. Myśliwca w Izbicku. 21 maja 2021 dzięki pomocy Telewizji Lokalnej Izbicko TV odbyła się internetowy przegląd występów uczestników konkursu (w serwisie społecznościowym: Facebook – „Izbicko TV”).

    W konkursie wzięło udział: 13 przedszkoli( 52 przedszkolaków), 19 szkół podstawowych (37 uczniów), 2 dorosłych. Razem - 91 uczestników, których przygotowywało 41 opiekunów.

Konkurs został objęty patronatem honorowym:

Pana Marszałka Województwa Opolskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Strzeleckiego oraz Wójta Gminy Izbicko.

Patronat  medialny sprawowali: Nowa Trybuna Opolska, Radio DOXA, Radio Opole, Opolski Gość Niedzielny i Strzelec Opolski.

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 

Jury oceniało:

     Komisja w składzie:

  1. prof. Teresa Smolińska-  Kierownik Katedry Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego
  2. dr hab. Dorota Świtała Trybek- językoznawca, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego
  3. dr hab. Lidia Przymuszała- językoznawca, Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego
  4. dr Małgorzata Iżykowska – językoznawca, pracownik Państwowego Archiwum w Opolu
  5. Helga Bieniusa- nauczycielka języka polskiego, regionalistka z Żyrowej
  6. Maria Lepich- nauczycielka plastyki, regionalistka

po wysłuchaniu gawędziarzy w kategoriach: przedszkolnych scenek rodzajowych i scenek rodzajowych klas I-III, występów indywidualnych: przedszkoli, uczniów klas I-III, IV-VI, VII-VIII oraz dorosłych postanowiła przyznać:

  1. PRZEDSZKOLNE SCENKI RODZAJOWE

I miejsce- „Kapliczka na łąkach”- PP nr 3 im. Karlika i Karolinki w Gogolinie, opiekun - Gizela Sapok

II miejsce- „Szkubanie pierza”,  Oddział Przedszkolny PSP w Malni, opiekun - Anna Pospiech

III miejsce- „O ołmie, ołpie i nudelzupie”, PP nr 1 w Gogolinie, opiekun Maria Nędza

Wyróżnienie - „Żuraw i czapla”, opiekun- Sabina Broj, Oddział Przedszkolny w Zakrzowie przy SP nr 3 w Gogolinie

Wyróżnienie - „Kopanie kartofli”, PP w Pokrzywnicy, opiekun Agnieszka Flegel

  1. SZKOLNE SCENKI RODZAJOWE- KLASY I-III

I miejsce -„Zakrzowskoł Szpica”, PSP NR 3 w Gogolinie, opiekun- Magdalena Cieślik

II miejsce - „Wili i Rita”, PSP NR 2 w Gogolinie, opiekun- Izabela Bieńczak, Michaela Grochla

III miejsce - „Fto szporuje, niy głoduje”, PS w Pokrzywnicy, opiekun- Jolanta Fundakowska

  1. MONOLOGI – PRZEDSZKOLA

I miejsce- Filip Sławicki, „Pszczoły”, lat 6, Oddział Przedszkolny w Zakrzowie przy SP nr 3 w Gogolinie, opiekun- Sabina Broj

II miejsce- Fabian Bomba, „U nołs na wsi”, lat 6, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zalesiu Śl., opiekun- Monika Kwoczała

III miejsce- Wiktoria Kwoczała, „Choróbska”,lat 4, PP w Leśnicy, opiekun- Magdalena Paszko

Wyróżnienie- Maximilian Szotka „Wolny wybieg”,lat 6, Przedszkole  w Izbicku, opiekun- Beata Polańska

Wyróżnienie- Laura Czabańka, „Małoł frelka jak modelka”, lat 7, ZSP Przedszkole w Krośnicy, opiekun- Marta Winnik

Wyróżnienie - Amelia Szymońska, „Na ołminym placu”, lat 5, Oddział przedszkolny –  PSP Januszkowice, opiekun - Ewa Wągrowska, Martyna Muszkiet

 

I  miejsce- Aleksandra Mróz, „Dołwne czasy, a pandemijoł”, kl. III, SP w Izbicku, opiekun- Anna Tesarewicz

II miejsce- Milena Nowak, „Ło modzie i ło pogodzie”, kl. II, PSP w Malni, opiekun-  Danuta Grobosz

III miejsce- Julia Blaut, „Pierwej przi rymoncie”, kl. II, PSP w Malni, opiekun-  Danuta Grobosz

Wyróżnienie- Oliwia Wiencek, „Mój papa muzykant”, kl. I, PSP w Malni, opiekun-  Danuta Grobosz

Wyróżnienie- Marcin Kwoczała, „Szkolorze w czasach pandemii”, kl. III, SP w Leśnicy, opiekun-  Bożena Kozłowska

 

I miejsce- Jakub Czogala, „Ślonski hasiok”, kl. VI, PSP w Pokrzywnicy, opiekun-  Katarzyna Damrat

II miejsce- Agata Kurek, „Z pamiętnika wiejskiej nauczycielki”, kl. VI SP w Izbicku, opiekun-  Violetta Besz

III miejsce- Daria Nocoń, „Mój ołpa- kowol”, kl.  ZPO w Suchej, opiekun-  Edyta Skrzypczyk

Wyróżnienie- Kinga Hajduk, „Walory przyrodnicze Śląska”, kl. IV PSP w Jaryszowie, opiekun-  Małgorzata Włodarczyk

Wyróżnienie- Mateusz Szmit, „Dożynki to po noszemu żniwniołk”, kl. IV PSP Nr 3 w Gogolinie, opiekun-  Magdalena Cieślik, Sylwia Kowolik

Wyróżnienie- Jakub Kubiczek, „Moja pierwszoł rajza na Niemcy”, kl. VI Stowarzyszeniowa Publiczna Szkoła Podstawowa w Górażdżach, opiekun-  Ewa Pilarska

 

I miejsce- Wiktoria Szyszka, „Zdalne lekcje”, kl. VIII SP w Izbicku, opiekun-  Monika Gołofit

II miejsce- Amelia Kocula, „Czekom na chopa abo Gać, szlojza i straduńskie landszafty, kl.VIII SP w Straduni, opiekun- Artur Derlik

II miejsce ex aequo- Natalia Płachetka, Jak to przi szkubaniu piyrza boło, kl. VII PSP w Olszowej, opiekun- Anna Kwas

III miejsce- Oliwia Stawicka, „Nasze jodło downij”,  kl. VIII SP nr 24 w Rudzie Śląskiej, opiekun-  Joanna Świtała- Mastalerz

Wyróżnienie- Damian Spallek, „Zdalne życie”, kl. VII PSP w Malni, opiekun-  Łukasz Wojtkiewicz, Elżbieta Szczepanik

Wyróżnienie- Aleksandra Larisz, „Bajka o hefcie i tablecie”, kl. VII ZSP – SP w Otmicach, opiekun-  Marianna Gordzielik

 Wyróżnienie-Dominika Kubina, Jedyn dziyń je świonteczni, kl. VIII, PSP Nr 1 w Zdzieszowicach, opiekun-  Alicja Kałuża

Wyróżnienie-Weronika Kozioł, „Historyja krepla”, kl. VII PSP w Żędowicach, opiekun-  Jolanta Baron

Wyróżnienie-Natalia Nosol, „Korona cołki rok na głowie”, kl. VIII PSP w Pokrzywnicy, opiekun-  Katarzyna Damrat

 

I miejsce - Wiktor Spisla, „Mój starzik”, „Historia Śląska Opolskiego”

II miejsce - Karolina Trela, „Online życiy”

Jesteśmy wdzięczni za pomoc i pracę - DZIĘKUJEMY !!!

 

 

Serdecznie dziękujemy również sponsorom i darczyńcom !

  1. Urząd Marszałkowski w Opolu- Marszałek Andrzej Buła
  2. Zakłady Wapiennicze LHOIST S.A. Tarnów Opolski
  3. Gmina Izbicko- Wójt Gminy Izbicko
  4. Maria i Rajmund Adamietz- PPHU ADAMIETZ
  5. Przedsiębiorstwo “LABTAR” Tarnów Opolski
  6. Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach
  7. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki Europe Direct- Opole
  8. Bank Spółdzielczy w Leśnicy, oddział Izbicko
  9. Rada Sołecka Wsi Izbicko
  10. Gminna Biblioteka w Izbicku
  11. Rada Rodziców przy PSP w Izbicku
  12. Gabriela i Artur Hurek, GABART Krośnica
  13. Kornelia Wężyk Sklep Ogrodniczy „OGRÓD” Izbicko

 

Uroczysta gala i wręczenie nagród odbędzie się 11 czerwca 2021 w Izbicku.

Gratulujemy wszystkim laureatom, uczestnikom ich opiekunom. Wykazaliście się niezwykłą pomysłowością, starannością i zaangażowaniem w tych trudnych, wyjątkowych warunkach!

 

Do zobaczenia za rok !

 

 

 

 

Wersja XML