Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

STOP WANDALIZMOWI i KRADZIEŻY ! MOŻE W KOŃCU ZROBISZ COŚ DOBREGO DLA SIEBIE I INNYCH ?

Część ludzi, którzy spędzają wolny czas poza domem, bez skrupułów, niszczy obiekty mienia gminnego. Na terenie nowego parku w Izbicku ostatnio zauważyliśmy akty wandalizmu - przypalone ławki, zniszczony pomost, dużo śmieci jak i  znikające w szybkim tempie nowe nasadzenia roślin ozdobnych. Giną nie tylko małe roślinki ale również krzewy i drzewa. Zamiast cieszyć oko spacerowiczów, kwitną w prywatnych ogródkach a na dawnym miejscu zostaje dołek i kilka pustych pachołków po roślince. 

Osoby, które niszczą, nie chcą zrozumieć, że mienie wspólne jest finansowane z pieniędzy ciężko zarabianych przez wszystkich pracujących ludzi, nie tylko z tej gminy, ale całego kraju jak i Unii Europejskiej. Poza tym trzeba znaleźć pieniądze na naprawę tego, co inni zniszczyli. To mogą być środki, które mogłyby być wydane na inne cele.

Obiekty gminne to dobro wspólne, o które powinien każdy dbać. Wszyscy musimy dbać o wygląd naszej gminy, reagować na wszelkie oznaki wandalizmu czy zaśmiecania.

Niedawno informowaliśmy również o odpadach w miejscowości Otmice. Policja zajęła się sprawą, znaleźli kilka osób, które nielegalnie wyrzuciły śmieci na prywatnej działce. Osoby te są zobowiązane do posprzątania odpadów.

 

PAMIĘTAJ ! Nie wolno być obojętnym na akty wandalizmu i należy zawiadamiać o takich spostrzeżeniach policję. Otoczenie, w którym wszyscy żyjemy jest dobrem wspólnym i na każdym obywatelu spoczywa społeczny obowiązek dbania o nie.

PAMIĘTAJ !  Poruszając się po parkach, stawach, lasach, wzdłuż rzek, przebywając na łonie przyrody, pamiętaj, że jesteś tu gościem, uszanuj przyrodę i jej prawa. Dbaj o czystość. Zostaw odwiedzone miejsce w takim stanie jak było. Nie śmieć i zabierz swoje śmieci ze sobą do domu lub wrzuć je do kosza.

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

 

Wersja XML